News -

Konkurs dla młodych dziennikarzy naukowych

Właśnie rozpoczynasz karierę jako dziennikarz naukowy i opublikowałeś już swój pierwszy artykuł? We udział w konkursie „Next Generation of Science Journalists”.


Młodzi dziennikarze naukowi, zainteresowani tematyką zdrowotną i posiadający nie więcej niż pięć lat doświadczenia zawodowego są zaproszeni do przesyłania swoich artykułów na adres science-journalist-award@worldhealthsummit.org, najpóźniej do 1 września 2015 roku.

Pięciu najlepszych dziennikarzy zostanie zaproszonych do udziału w Światowym Szczycie Zdrowia (World Health Summit) 2015, który odbędzie się w dniach od 11 do 13 października w Niemieckim Urzędzie do Spraw Zagranicznych w Berlinie. Dodatkowo każdy zwycięzca otrzyma dyplom i nagrodę w wysokości 500 euro, aby zrekompensować koszty podróży.

W szczycie weźmie udział ponad 1200 uczestników ze wszystkich dziedzin związanych ze zdrowiem - od laureatów Nagrody Nobla i światowej sławy naukowców do ministrów, prezesów i przyszłych liderów. Będzie to zatem doskonała okazja do nawiązania międzynarodowych znajomości i rozkręcenia swojej kariery.

Konkurs jest organizowany przez Światowy Szczyt Zdrowia we współpracy z niemieckim czasopismem medycznym Deutsches Ärzteblatt, Europejską Organizacją Dziennikarzy Naukowo-Technicznych (European Union of Science Journalists’ Associations, EUSJA) i Centrum Pulitzera (Pulitzer Center on Crisis Reporting)

Więcej informacji o warunkach uczestnictwa w konkursie na stronie Światowego Szczytu Zdrowia.

stopka strony