News -

Konkurs "Nauka w obiektywie"

Do 30 maja studenci i pracownicy naukowi mogą nadsyłać zdjęcia dokumentujące pracę naukową lub realizację programów badawczych.
Konkurs „Nauka w obiektywie”, którego piąta edycja odbywa się pod hasłem „Nauka – idea w praktyce”, jest skierowany do pracowników lub studentów uczelni i instytucji naukowych z całego kraju, którzy realizują lub realizowali programy badawcze. Celem przedsięwzięcia jest promocja dorobku naukowego za pomocą fotografii.

Laureat konkursu otrzyma 3 tys. zł, natomiast laureaci I i II miejsca w wyróżnionych kategoriach: fotografia przyrodnicza oraz fotografia społeczno-kulturalna otrzymają odpowiednio 2 tys. i tysiąc zł. Najlepsze prace zostaną opublikowane w wydawnictwach promocyjnych, np. w kalendarzu Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, wraz z informacją o autorze i projekcie.

Konkurs organizują Centrum Studiów nad Człowiekiem i Środowiskiem UŚ oraz Fundacja Samorządu Studenckiego Uniwersytetu Śląskiego. Jednym z jego patronów medialnych jest serwis Nauka w Polsce Polskiej Agencji Prasowej.

Szczegółowe informacje na stronie konkursu.

Źródło:
www.naukawpolsce.pap.pl.
stopka strony