News -

Krótko i zwięźle o Erasmusie+

Wciąż nie wiesz, o co chodzi w programie Erasmus+? Chcesz, by ktoś wytłumaczył ci to w kilku prostych zdaniach? Przeczytaj tekst przygotowany przez konsultanta sieci Eurodesk.


Wciąż nie wiesz, o co chodzi w programie Erasmus+? Chcesz, by ktoś wytłumaczył ci to w kilku prostych zdaniach? Przeczytaj tekst przygotowany przez konsultanta sieci Eurodesk Polska.

Przewodnik nowego programu liczy ponad 260 stron i póki co, dostępny jest tylko w języku angielskim. Kto nie ma ochoty na lekturę w języku Szekspira, może zajrzeć do syntetycznego opracowania, którego autorem jest Krzysztof Duda - konsultant Lokalnego Punktu Eurodesk Polska w Rudzie Śląskiej. W swoim tekście podsumował on najważniejsze zmiany i nowości w programie Erasmus+.

- Program Erasmus+ to kolejny krok naprzód w rozwoju programów edukacyjnych – pisze Duda. - Gdy porównałem go do programów „Młodzież” i „Młodzież w działaniu”, rzuciła mi się w oczy konkretyzacja działań oraz dążenie do eliminacji słabych punktów poprzedników (np. uproszczenie zasad obliczania kosztów podróży, jednolite formularze online). Nie mniej ważną zmianą jest promowanie współpracy międzysektorowej w programie, co może przyczynić się do powstania regionalnych systemów i sieci współpracy, które pomogą w rozwiązywaniu problemów młodzieży.

Pełna wersja tekstu znajduje się na stronie Europejskiego Portalu Młodzieżowego
stopka strony