News -

Lepszy świat dzięki nauce - konkurs Google

Młodzi naukowcy w wieku od 13 do 18 lat mogą wziąć udział w międzynarodowym konkursie Google Science Fair na najbardziej kreatywne rozwiązania przynoszące korzyści światu.


W konkursie mogą uczestniczyć osoby indywidualne bądź zespoły złożone z maksymalnie trzech nastolatków. Zgłaszane projekty powinny dotyczyć kreatywnych rozwiązań w dziedzinie informatyki i matematyki, nauk o Ziemi i środowisku, nauk o zachowaniu i społecznych, flory i fauny, energii i przestrzeni kosmicznej, wynalazków i innowacji, fizyki, astrofizyki, biologii, chemii, nauk o żywności, elektryczności i elektroniki oraz robotyki.

Zgłoszenia powinny zawierać krótki opis projektu (temat, etapy, osiągnięcia, itp.) oraz link do materiału wideo zamieszczonego w serwisie YouTube (do 2 minut) lub pokaz slajdów (maksimum 20).

Konkurs organizuje firma Google we współpracy z National Geographic, LEGO, Scientific American i Virgin Galactic. Nagroda główna to 50 tys. dolarów. Dodatkowo przyznane zostaną nagrody tematyczne: np. w kategorii nauk przyrodniczych będzie to wyprawa na Wyspy Galapagos.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 17 maja 2016 r.

Więcej o pozostałych nagrodach oraz innych warunkach konkursu na stronie Google Science Fair oraz w bazie Eurodesku. 

stopka strony