News -

Letnie Uniwersytety AEGEE

Tylko do 23 kwietnia można nadsyłać zgłoszenia do udziału w tegorocznej edycji Uniwersytetów Letnich Europejskiego Forum Młodzieży (AEGEE).


Tylko do 23 kwietnia można nadsyłać zgłoszenia do udziału w tegorocznej edycji Uniwersytetów Letnich Europejskiego Forum Młodzieży (AEGEE).

Celem Uniwersytetów jest wymiana międzykulturowa. Chętni mają do wyboru kilka programów: Language Course (kurs językowy prowadzony przez studentów), Language Course PLUS (kurs językowy prowadzony przez profesjonalistów), Summer Course (dotyczy jednego lub kilku zagadnień związanych z kulturą i historią danego kraju prowadzony przez studentów), Summer Course PLUS (podobnie jak Summer Course tylko zajęcia prowadzone są przez profesjonalistów) oraz Travelling Summer University (możliwość poznania kraju lub regionu). Oprócz zdobywania wiedzy na temat innego kraju, kultury i języka, uczestnicy spotkań również świetnie się bawią.

Letnie Uniwersytety AEGEE trwają od 1 do 3 tygodni, opłaty dla uczestników wynoszą od 77 do 98 euro za tydzień. Organizacją spotkań zajmują się lokalne oddziały Forum, tzw. anteny. Chętni do udziału w wydarzeniu powinni na stronie AEGEE znaleźć najbliższy oddział tej organizacji i zostać jego członkiem. Pracownicy lokalnej „anteny” pomogą wybrać Uniwersytet i przyjmą zgłoszenie.

Lista Letnich Uniwersytetów AEGEE:
http://www.projects.aegee.org/suct/su2013/su_list.php

Dodatkowe informacje są również dostępne w bazie Eurodesku.