News -

Local Heroes - oferta dla aktywnych

Polacy i Niemcy w wieku od 16 do 26 lat są zaproszeni do udziału w projekcie, którego celem jest zmotywowanie ich do aktywności społecznej. Organizatorem przedsięwzięcia jest Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.


Uczestnicy projektu przekonają się, że działalność społeczna może przynieść im korzyści i zapewnić świetną zabawę. Dzięki metodzie „nauczanie poprzez praktykę” młodzi ludzie będą mogli zdobyć kluczowe kompetencje – m.in. z zakresu komunikacji, organizacji i zarządzania czasem - które przydadzą się w poszukiwaniu przyszłej pracy.

Komunikacja z uczestnikami będzie się odbywać na portalu Facebook oraz na specjalnie stworzonej stronie umożliwiającej wymianę pomysłów oraz wspólną pracę nad mini-projektami.

Przedsięwzięcie podzielone jest na kilka etapów. W okresie od 18 do 31 maja młodzi ludzie wezmą udział w fazie planowo-szkoleniowej, a w pierwszej połowie czerwca zorganizują swoje mini-projekty oraz przygotują relacje filmowe. W drugiej połowie czerwca zorganizowane zostanie internetowe głosowanie, a pod koniec czerwca jury wybierze zwycięzców, uwzględniając głosy internautów i inne kryteria.

Nagrodą dla sześciu najlepszych drużyn będzie wyjazd na polsko-niemieckie spotkanie na wyspie Uznam (4-9.08.2015 r.).

Osoby zainteresowane udziałem w przedsięwzięciu mogą zgłaszać się od 20 kwietnia do 17 maja w aplikacji facebookowej Local Heroes.

Więcej informacji na stronie Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

stopka strony