News -

Międzynarodowy wolontariat młodzieży

Opisy kilkunastu największych programów wolontariatu międzynarodowego zawiera najnowsza publikacja Eurodesk Polska. A do tego: porady ekspertów, wywiady z wolontariuszami, ciekawostki. - Zebrane przez nas historie mogą zainspirować do spakowania walizki i ruszenia w drogę! - ostrzegają autorzy publikacji.


„Międzynarodowy wolontariat młodzieży” to kolejna tematyczna publikacja Eurodesk Polska skierowana do młodzieży, która tym razem przedstawia możliwości zdobywania doświadczeń i współpracy rozwojowej na całym świecie. Czytelnicy znajdą w niej najciekawsze programy, w które mogą się zaangażować młodzi ludzie z Polski. Każdy znajdzie coś dla siebie!

Wśród zebranych programów znalazły się między innymi Europejski Korpus Solidarności, Service Civil International czy UN Volunteers. Każdy z nich został dokładnie opisany pod względem wymagań, które musi spełnić wolontariusz, zakresu pracy czy zapewnionego przez organizację wyżywienia i zakwaterowania.

Wcześniejsza publikacja, wydana w grudniu 2018 r., poświęcona była wymianom młodzieży.

Publikacja „Międzynarodowy wolontariat młodzieży” będzie dostępna jest w organizacjach należących do sieci Eurodesk Polska, a także na stronie internetowej.

stopka strony