News -

Młodzi naciskają na Radę Europy

Klip filmowy przygotowany w 23 językach to najważniejszy element kampanii na rzecz praw młodzieży, przygotowanej m.in. przez Europejskie Forum Studentów AEGEE-Europe.
Film zachęca do wejścia na stronę internetową www.youthrights.eu, gdzie znaleźć można informacje o wszystkich prawach, które powinny przysługiwać młodym ludziom według stanowiska przyjętego przez Europejskie Forum Młodzieży. Chodzi m.in. o dostęp do edukacji, ułatwienie wejścia na rynek pracy, prawo do informacji, swobodnego poruszania się oraz wolności i bezpieczeństwa.

Film i witryna mają zachęcić młodzież do działań, które zmuszą Radę Europy, by ponownie zajęła się problemem ich praw - w 2012 r. konferencja ministerialna w tej sprawie zakończyła się fiaskiem. Akcja polegać ma na wysyłaniu e-maili do przedstawicieli poszczególnych krajów w tej organizacji oraz wywieraniu podobnej presji na rządach. Kampanię można również wspierać poprzez zamieszczenie jej baneru (http://youthrights.eu/templates/img/cover.png) na swoim profilu na Facebooku oraz poprzez apele na Twitterze – np. o treści: „Time to bring back #YouthRights on agenda of @coe NOW.” (hashtag: #YouthRightsNOW).

Kampanię na rzecz praw młodzieży – obok AEGEE-Europe – wspierają również Biuro Organizacyjne Europejskich Związków Uczniowskich (OBESSU), Młodzi Europejscy Federaliści (JEF-Europe), Międzynarodowa Organizacja Studencka Gejów i Lesbijek (IGLYO), Europejska Federacja na rzecz Edukacji Międzykulturowej (EFIL), Młodzież na rzecz wymian i zrozumienia (YEU), Światowa Esperancka Organizacja Młodzieżowa (TEJO), Narodowe Centrum Młodzieży (CNJ), Flamandzki Związek Młodzieży (VJR), Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa (ELSA) oraz Młodzież Kosowa (MUSE-E-Kosovo). Kampanię popierają również Europejskie Forum Młodzieży oraz Rada Doradcza ds. Młodzieży przy Radzie Europy.

Więcej o problemie praw młodzieży na forum Rady Europy:
www.eurodesk.pl/aktualnosci/prawa-mlodziezy-budza-kontrowersje

Film promujący można obejrzeć na stronie:
www.youtube.com/watch?v=Y13Sd7IQrtc&yt:cc=on
stopka strony