News -

Młodzież w demokracji - demokracja dla młodzieży

System polityczny, demokracja, społeczeństwo obywatelskie - te pojęcia młodzi ludzie słyszą codziennie. Udział w unijnym programu „Młodzież w działaniu” to najlepszy sposób na to, by ich znaczenie poznali na własnej skórze.


System polityczny, demokracja, społeczeństwo obywatelskie - te pojęcia młodzi ludzie słyszą codziennie. Udział w unijnym programie „Młodzież w działaniu” to najlepszy sposób na to, by ich znaczenie poznali na własnej skórze.

Krytyczne, ale i konstruktywne patrzenie na rzeczywistość, poznanie założeń i podstaw systemu prawnego i politycznego, zainspirowanie do brania odpowiedzialności za innych i za siebie – to główne założenia akcji Młodzież w demokracji, realizowanej w ramach unijnego programu „Młodzież w działaniu” (Akcja 1.3).

Na wsparcie mogą liczyć projekty działań lokalnych, regionalnych lub międzynarodowych, prowadzone i przygotowane we współpracy z zagranicznymi partnerami. Po obu stronach w przedsięwzięcie musi zaangażować się co najmniej dwóch partnerów, np.: stowarzyszenie młodzieżowe i samorząd lokalny. W sumie w projekt musi się włączyć co najmniej 16 osób w wieku 13-30 lat przez okres minimum 3 miesięcy.

Celem projektu jest przedstawienie na forum publicznym problemów i ich rozwiązań oraz spotkanie z lokalnymi politykami i urzędnikami, którzy mają wpływ na naszą rzeczywistość. W ramach inicjatywy mogą być organizowane debaty, warsztaty, akcje społeczne, szkolenia, dyskusje. Najważniejsze to wybrać temat – interesujący uczestników z obu krajów.

O dofinansowanie realizacji projektu można się starać w ostatnim tegorocznym konkursie – wnioski przyjmowane będą do 1 października. Szanse na uzyskanie wsparcia są duże. Dofinansowanie sięga 75 proc. kosztów projektu (nie może jednak przekroczyć 50 tys. euro).

Więcej informacji na stronie:
www.mlodziez.org.pl
stopka strony