News -

Młodzieżowy Parlament Europejski w Bydgoszczy - przyłącz się!

Jesteś uczniem bydgoskiego liceum lub technikum? Interesujesz się bieżącymi wydarzeniami i sprawami międzynarodowymi? Dołącz do nas!


Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Bydgoszcz przy Wyższej Szkole Gospodarki we współpracy z Regionalnym Punktem Eurodesk Bydgoszcz zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych do Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego (MPE). 

MPE to grupa nieformalna, otwarta na aktywnych, młodych ludzi, którzy są zainteresowani szeroko pojętą tematyką unijną i międzynarodową. Spotkania MPE odbywają się dwa razy w miesiącu w kampusie Wyższej Szkoły Gospodarki w godzinach popołudniowych. Zebrania zwykle mają postać dyskusji czy pracy w grupach, różnią się zatem od szkolnych lekcji. Sala, w której odbywają się spotkania, jest wyposażona w niezbędny do pracy sprzęt multimedialny. 

Jakie korzyści płyną z bycia członkiem MPE? 
- poszerzanie wiedzy na temat Unii Europejskiej i relacji międzynarodowych;
- nauka umiejętności praktycznych: pracy w grupie, prowadzenia dyskusji i wystąpień publicznych;
- poznawanie ludzi o podobnych zainteresowaniach;
- udział w wielu ciekawych inicjatywach.

Członkowie Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego mogą także zyskiwać cenne doświadczenie wspomagając Punkt Europe Direct – Bydgoszcz w trakcie rozmaitych wydarzeń, takich jak konferencje, warsztaty czy też akcje informacyjne. 

Jeśli chcecie sprawdzić, czy MPE to miejsce dla Was, napiszcie na adres mpe@byd.pl lub skontaktujcie się telefonicznie pod numerem (52) 567 00 69.

Uczestnictwo w spotkaniach i innych działaniach Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego jest całkowicie bezpłatne!

Więcej informacji na stronach Europe Direct - Bydgoszcz.