News -

„Mobilna młodzież” na targach Perspektywy

Chciałbyś pracować lub studiować za granicą, ale nie wiesz, od czego zacząć? Chciałbyś poznać ludzi, którym to się udało? Odwiedź stoisko „Mobilna młodzież” nr 200 w Sali Ratuszowej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie lub podyskutuj na ten temat z Janem Truszczyńskim, dyrektorem generalnym ds. edukacji i kultury w Komisji Europejskiej, Katarzyną Hall, minister edukacji narodowej czy europosłanką Danutą Hübner podczas konferencji inaugurującej inicjatywę „Mobilna młodzież”, która odbędzie się w piątek o godz. 14.00 w Sali Koncertowej PKiN (VI piętro).


Chciałbyś pracować lub studiować za granicą, ale nie wiesz, od czego zacząć? Chciałbyś poznać ludzi, którym to się udało? Odwiedź stoisko „Mobilna młodzież” w trakcie targów edukacyjnych Perspektywy. Targi trwać będą od 3 do 5 marca w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Na stoisku „Mobilna młodzież” (nr 200) można będzie spotkać i podyskutować z młodymi ludźmi, którzy już pracowali, studiowali lub odbywali wolontariat za granicą.
W czwartek, 3 marca po południu oraz w piątek, 4 marca rano dowiesz się, jak:
- zdobyć doświadczenie zawodowe za granicą;
- odbyć szkolenie zawodowe w innym kraju;
- przeprowadzić wymianę szkolną;
- doskonalić swoje umiejętności zawodowe w dorosłym życiu;
- uczyć się języków obcych w nowatorski sposób.
W piątek, 4 marca po południu oraz w sobotę, 5 marca rano dowiesz się więcej na temat:
- możliwości aktywnego uczestnictwa w życiu publicznym;
- wolontariatu europejskiego;
- dialogu międzykulturowego;
- wymian młodzieży;
- młodzieżowych inicjatyw społecznych.
W sobotę, 5 marca po południu spotkasz się z ludźmi, którzy:
- studiują lub studiowali za granicą;
- odbyli praktyki lub staż w zagranicznych instytucjach.
O możliwościach wyjazdu za granicę do pracy, na studia lub staż możesz podyskutować także podczas konferencji „Mobilna młodzież” w piątek o godz. 14.00 w Sali Koncertowej PKiN. W debacie wezmą udział Katarzyna Hall, Minister Edukacji Narodowej, Jan Truszczyński, Dyrektor Generalny ds. Edukacji i Kultury w Komisji Europejskiej, Danuta Hübner, Posłanka do Parlamentu Europejskiego, Czesława Ostrowska, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej oraz ambasadorowie inicjatywy „Mobilna młodzież” Jasiek Mela i Marta Sziłajtis-Obiegło. Całość poprowadzi Maciej Orłoś. Szczegółowy program wydarzenia znajduje się poniżej.
Aby wziąć udział w konferencji „Mobilna młodzież”, należy zarejestrować się na stronie: www.frse.org.pl/mobilnamlodziez.
Z kolei rejestracja na spotkania uczestnikami unijnych programów edukacyjnych odbywa się za pośrednictwem strony: www.frse.org.pl/perspektywy.
Informacji na temat konferencji i spotkań na stoisku „Mobilna młodzież” udziela:
Anna Samel, e-mail: anna.samel@frse.org.pl, tel: 0 22 46 31 173
stopka strony