Nagroda Young European of the Year 2019 przyznana!

Mieszkająca we Francji 23-letnia Yasmine Ouirhrane została laureatką tegorocznej edycji nagrody Young European of the Year. Jurorzy docenili jej zaangażowanie w działania na rzecz migrantów i równości kobiet.


"Jako córka imigrantów, całe życie pracowałam na rzecz integracji i walczyłam o akceptację. Ta nagroda jest kamieniem milowym i wielkim krokiem w stronę integracji wszystkich młodych Europejczyków." – powiedziała Yasmine po ogłoszeniu wyników konkursu.

Yasmine jest stypendystką programu “Women Deliver Young Leader”. We Francji angażuje się w projekty dotyczące pomocy młodym ludziom pochodzącym z nieuprzywilejowanych środowisk. Była również współorganizatorką ubiegłorocznej edycji Yo!Fest.

"Yasmine pokazała nam swój sen o Europie, w której każdy człowiek ma prawo do równości i godnego traktowania. Jej odważna walka może być inspiracją dla każdego z nas." – czytamy w uzasadnieniu werdyktu.

Schwarzkopf Foundation co roku nagradza jednego Europejczyka, który wyróżnia się swoją wolontaryjną pracą na rzecz pogłębiania integracji europejskiej i dialogu międzynarodowego kwotą 5 tysięcy euro. Laureat nagrody może przeznaczyć ją na staż w jednej z instytucji UE lub realizację dowolnego projektu poświęconego integracji europejskiej.

Ceremonia wręczenia nagrody odbędzie się w Brukseli podczas tegorocznej edycji Youth Forum.

Od 2017 roku partnerem konkursu jest Europejskie Forum Młodych.

stopka strony