News -

Najlepsze projekty sieci ERYICA

„Good practice in Youth Information” to zbiór najlepszych projektów zrealizowanych przez organizacje działające w sieci Eryica. Jeśli szukasz inspiracji – przeczytaj koniecznie.


„Good practice in Youth Information” to zbiór najlepszych projektów zrealizowanych przez organizacje działające w sieci ERYICA. Jeśli szukasz inspiracji – przeczytaj koniecznie.

Wybrane przedsięwzięcia związane są z informacją młodzieżową, wykorzystywaniem nowych technologii w pracy z młodzieżą oraz promowaniem różnorodności i integracji społecznej. Wyróżniają się jakością, innowacyjnym potencjałem i wyjątkowymi rezultatami, a przy okazji pokazują najnowsze trendy w rozwoju informacji młodzieżowej w Europie.

Wśród projektów są m.in. Young Scot Rewards – swoisty program lojalnościowy dla aktywnej młodzieży w Szkocji, inicjatywa centrum informacji wienXtra z Wiednia ułatwiająca rozpoczęcie kariery młodym muzykom czy akcja Don't consume yourself, w ramach której hiszpańskie centra informacji uczą młodzież, jak jeść i żyć zdrowo. W sumie opisano 18 projektów z kilkunastu państw Europy, m.in. Wielkiej Brytanii, Hiszpanii, Chorwacji i Niemiec.

Większość inicjatyw była wcześniej opisywania w internetowym serwisie Sheryica, którego celem jest inspirowanie działaczy młodzieżowych do podejmowania innowacyjnych działań.

Broszurę można pobrać ze strony:
http://eryica.org/sites/default/files/Good%20Practice%20in%20Youth%20Information_page%20by%20page_0.pdf
stopka strony