News -

Nakręć film i pojedź jako juror na festiwal do Gdyni

Chcesz zostać członkiem młodzieżowego jury, które wybierze własnego zwycięzcę festiwalu filmowego w Gdyni? To prostsze niż myślisz. Weź udział w konkursie towarzyszącym kampanii „Oglądam, czuję, myślę – młodzi w kinie”.
Wystarczy pomysł i kamera – również ta w komórce, laptopie lub aparacie fotograficznym. Zadaniem uczestników konkursu jest bowiem nakręcenie krótkiego filmu inspirowanego kampanią „Oglądam, czuję, myślę – młodzi w kinie”. Film może mieć dowolną formę: być rodzajem impresji, zapisem osobistych zwierzeń, etiudą filmową. Ważne, by trwał maksymalnie dwie minuty i poruszał jeden z tematów: tożsamość, empatia, wielokulturowość, konsumpcjonizm lub bunt.

Jako inspiracja posłużyć mogą filmy z gwiazdami kampanii „Oglądam, czuję, myślę – młodzi w kinie”, które obejrzeć można na: http://ogladamczujemysle.blogspot.com oraz https://www.youtube.com/user/stowarzyszenieNH. Łukasz Simlat konfrontuje się w nich z własną tożsamością, Jacek Poniedziałek - z empatią. Ilona Ostrowska opowiada o wielokulturowości, Robert Gonera mówi o konsumpcjonizmie, Maria Pakulnis mierzy się z buntem.

Filmy nadsyłać można e-mailem na adres konkurs@goculture.pl. Najciekawsze - publikowane będą na wideoblogu ogladamczujemysle.blogspot.com. Autor najlepszego pojedzie na 38. Gdynia – Festiwal Filmowy, który trwać będzie od 9-14 września. Zwycięzca obejrzy filmy konkursowe, weźmie udział w obradach młodzieżowego jury. Będzie miał okazję zajrzeć za kulisy festiwalu, spotkania największych gwiazd polskiego kin. Przygotuje też własne relacje z gdyńskiej imprezy, które publikowane będą na blogu kampanii „Oglądam, czuję, myślę – młodzi w kinie”.

Dodatkowa nagroda czeka na autora najczęściej oglądanego filmu wideobloga. Twórca najpopularniejszej produkcji otrzyma książki o kinie oraz pakiet filmów z Międzynarodowego Festiwalu Filmowego T-Mobile Nowe Horyzonty.

Do udziału w konkursie organizatorzy zapraszają osoby w wieku 15-19 lat.

Termin nadsyłania zgłoszeń mija 15 sierpnia 2013 r.

Szczegóły dotyczące zgłoszeń i regulaminu znaleźć można na stronach:
http://ogladamczujemysle.blogspot.com oraz www.nhef.pl i www.filmotekaszkolna.pl.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Nowe Horyzonty, inicjator ogólnopolskiej kampanii społeczno-informacyjnej „Oglądam, czuje, myślę – młodzi w kinie”, we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej oraz Gdynia Festiwal Filmowy.
stopka strony