News -

Napisz esej o światowym handlu

Znasz się na gospodarce i handlu? Pokaż, co myślisz, całemu światu. Weź udział w konkursie na najlepszy tekst ekonomiczny, organizowanym przez Światową Organizację Handlu.


Celem konkursu jest promowanie zaawansowanych badań nad polityką handlową oraz międzynarodową współpracą dotyczącą handlu wśród młodych ekonomistów, a także pogłębienie kontaktów między WTO a środowiskiem akademickim.

Udział w konkursie mogą wziąć doktoranci lub absolwenci studiów doktoranckich. Osoby powyżej 30. roku życia mogą spróbować sił pod warunkiem, że pracę doktorską obroniły nie dawniej niż dwa lata temu.

Zadaniem uczestników jest napisanie eseju – o objętości do 15 tys. słów – dotyczącego kwestii związanych z polityką handlową i międzynarodową współpracą w tej dziedzinie.

Autor najlepszego tekstu zdobędzie nagrodę w wysokości 5000 franków szwajcarskich, a jego esej zostanie opublikowany w jednym z wydań WTO Working Paper Series. Wręczenie nagród odbędzie się w trakcie corocznego spotkania European Trade Study Group, zaplanowanego na wrzesień 2016 r. w Helsinkach.

Zgłoszenia – tekst wraz z CV w formacie PDF - należy przesyłać na adres essay.award@wto.org do 1 czerwca 2016 r.

Więcej informacji na stronie WTO oraz w bazie Eurodesku.

stopka strony