News -

Narysuj świat bez broni atomowej

Obejrzeć film, uruchomić wyobraźnię i stworzyć pracę plastyczną, ukazującą świat bez broni atomowej. To zadania dla uczestników konkursu Art for Peace 2012.
W zabawie mogą wziąć udział dzieci w wieku od 5 do 17 lat. Pierwszy krok to obejrzenie umieszczonego w internecie krótkiego filmu – ma on stanowić inspirację do przemyśleń na temat świata wolnego od broni atomowej. Krok drugi to zabranie się do pracy – stworzenie i umieszczenie w internecie oryginalnej pracy plastycznej, ilustrującej wyobrażony, bezpieczny świat, wolny od wojen i strachu. Do stworzenia dzieła można wykorzystać dowolną technikę: można rysować, malować, używać długopisu, ołówka, kredek, węgla drzewnego, farb olejnych, akrylowych lub wodnych.

Gotową pracę umieścić należy na stronie internetowej organizatorów. Zwycięzcę konkursu wybiorą internauci w głosowaniu na stronie Światowego Dnia Pokoju ONZ na Facebooku: www.facebook.com/unpeaceday.

Prace czwórki zwycięzców każdej z kategorii wiekowych (5-8, 9-12 oraz 13-17 lat) trafią do kalendarza ONZ. Laureaci w dwóch młodszych grupach otrzymają również przybory plastyczne, a zwycięzcy w grupie najstarszej – nagrody pieniężne: 500, 300, 200 i 100 dolarów.

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 30 kwietnia 2012 r.

Więcej informacji na stronie www.unartforpeace.org
stopka strony