News -

Niech ciągnie swój do swego

Wyjechałeś z kraju na studia? Już masz zagraniczny dyplom i szukasz pracy na obczyźnie? Fundacja założona przez polskie firmy chce pomóc takim, jak ty, w stanięciu na nogi. Uruchomiła właśnie program Inteligentny Start.


Program ma za zadanie umożliwić zdobycie doświadczenia zawodowego jeszcze w trakcie lub po studiach, a w przypadku wyróżniających się uczestników – także zdobycie stałego zatrudnienia w zagranicznych oddziałach polskich firm.

Celem programu jest również ułatwienie polskim przedsiębiorstwom (ze szczególnym uwzględnieniem małych i średnich firm) zagranicznej ekspansji, dzięki wykorzystaniu potencjału rodaków mieszkających za granicą.

Oferty staży i życiorysy kandydatów zamieszczane są na portalu www.inteligentny-start.org. By mieć do nich dostęp, wystarczy się zarejestrować. Fundatorem programu i założycielem prowadzącej go fundacji jest Krzysztof Domarecki, przewodniczący Rady Nadzorczej Selena FM S.A. W gronie firm-fundatorów znalazły się również Fakro, KGHM Polska Miedź, Maspex Wadowice, Nowy Styl, PKO Bank Polski i Solaris Bus&Coach.

Partnerem programu jest Ministerstwo Spraw Zagranicznych, które w 2014 r. udzieliło programowi dofinansowania w kwocie 240 tys. zł.

Więcej informacji na stronie Fundacji Inteligentny Start.

stopka strony