News -

Nowa rzecznik młodzieży

Młodzież z woj. świętokrzyskiego ma już swojego rzecznika. Marszałek województwa powierzył tę funkcję Barbarze Zamożniewicz.
- To bardzo ambitna i zdolna osoba, która doskonale będzie reprezentować środowisko młodych ludzi - podkreśla marszałek Adam Jarubas. - Bardzo nam zależy, aby młodzież mogła się do niej zgłaszać z różnymi problemami oraz pomysłami – dodaje.

Barbara Zamożniewicz jest socjologiem, absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 10 lat działa społecznie, a od 8 lat prowadzi organizację FARMa, aktywizującą młodzież. Młodzi ludzie pod kierunkiem Barbary Zamożniewicz uczestniczą m.in. w projekcie „Mania Działania”.

- Bardzo bliskie mojemu sercu są tematy aktywności społecznej młodzieży głównie na terenach wiejskich. W ramach mojej pracy jako rzecznik będę starać się wspierać wszystkie inicjatywy pojawiające się w regionie aktywizujące młodzież. Szczególne zależy mi na tym, aby w każdym powiecie uruchomić grupę aktywnych ludzi, liderów. Jestem osobą, do której można kierować swoje kroki w każdej sprawie wymagającej wsparcia czy konsultacji. Mam nadzieję, że będą się do mnie zgłaszać ludzie nie tylko z problemami, ale także z pomysłami – mówiła Barbara Zamożniewicz.

Rzecznik do spraw młodzieży będzie pełnić swoją funkcję społecznie.

Źródło: www.sejmik.kielce.pl
stopka strony