News -

Nowości wydawnicze Eurydice

Na stronie internetowej Europejskiej Sieci Informacji o Edukacji dostępne są elektroniczne wersje najnowszych publikacji Sieci.


Czytelnicy mogą zapoznać się z broszurami: Eurydice Brief: Tacling Early Leaving from Education and Training (w jęz. angielskim) oraz Eurydice Brief: Wczesna edukacja i opieka w Europie (w jęz. polskim).

Pierwsza z publikacji przedstawia najważniejsze wnioski z raportu Wczesne kończenie nauki i szkoleń: strategie, polityka i działania. Druga poświęcona jest głownie problematyce upowszechniania, zapewniania jakości oraz zarządzania żłobkami i przedszkolami. Na stronie Eurydice dostępny jest również raport Struktury europejskich systemów edukacji 2014/15.

Polskie biuro sieci Eurydice poleca też papierowe wersje: publikacji Kluczowe dane dotyczące wczesnej edukacji i opieki oraz trzech informatorów przedstawiających wnioski z raportów tematycznych: Zapewnianie jakości w edukacji: ewaluacja szkół w Europie – polityka i stosowane rozwiązania; Ograniczanie zjawiska wczesnego kończenia nauki: polityka, strategia i działania oraz Edukacja i szkolenia dorosłych w Europie: łatwiejszy dostęp do możliwości uczenia się.

Pełna lista publikacji dostępna jest na stronie Eurydice.

stopka strony