News -

Nowy Europejski Paszport Umiejętności

Komisja Europejska udostępniła nowe narzędzie, dzięki któremu osoby poszukujące pracy w sektorze hotelarsko-gastronomicznym mogą określić, jakie umiejętności i gdzie udało im się zdobyć.


Narzędzie dostępne na portalu EURES zapewnia osobom poszukującym pracy możliwość tworzenia własnych paszportów, zawierających np. informacje o umiejętnościach związanych z pracą w kuchni, przyjmowaniu gości lub organizowaniu przejazdów taksówkami. Kompetencje wystarczy wybrać z przygotowanej listy. Każda musi zostać powiązana z doświadczeniem zawodowym lub szkoleniem, w ramach którego została nabyta. Fakultatywnie może zostać potwierdzona przez dawnych pracodawców lub poświadczona stosownymi dyplomami. Nazwy wybranych umiejętności są automatycznie tłumaczone na dowolny język europejski. Kandydaci, którzy dodadzą paszport do swojego CV, będą mogli mieć pewność, że pracodawcy zrozumieją, czym dokładnie się zajmowali i jakie umiejętności zdobyli w ramach wcześniejszego doświadczenia zawodowego lub szkoleń.

Nowe narzędzie ułatwi też poszukiwanie pracowników przez pracodawców: po wybraniu poszukiwanych umiejętności będą oni mogli zapoznać się z wykazem paszportów umiejętności i CV z całej Europy, odpowiadających kryteriom wyszukiwania, dzięki czemu będą dysponowali szerokim wyborem kandydatów, których kwalifikacje odpowiadają wymaganiom określonym w ofercie pracy w największym możliwym stopniu.
Więcej informacji na stronie EURES.

stopka strony