News -

Od Radia Wolna Europa do wolnej Polski

Serwis Jezioranski.org zaprasza uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do udziału w ogólnopolskim konkursie z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Nowaka-Jeziorańskiego.


Do udziału w konkursie „Od Radia Wolna Europa do wolnej Polski” zaproszone są trzyosobowe zespoły uczniowskie złożone z młodzieży uczącej się w szkołach ponadpodstawowych. Ich zadaniem jest przygotowanie 8-10-minutowej audycji dotyczącej różnych aspektów działalności Jana Nowaka-Jeziorańskiego na rzecz polskiej wolności lub działalności i historii Radia Wolna Europa. Audycji powinien towarzyszyć uczniowski opis projektu.

Nagranie z wraz z opisem należy zamieścić w internecie, a link do niego przesłać organizatorom do 17 listopada 2014 r. za pomocą elektronicznego formularza. Na zwycięzców konkursu czeka sprzęt do szkolnego radiowęzła oraz miejsce na portalu Polskiego Radia.

Konkurs organizowany jest przez Centrum Edukacji Obywatelskiej przy wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Patronem działań edukacyjnych związanych z setną rocznicą urodzin Jana Nowaka-Jeziorańskiego jest Polskie Radio oraz Portal PolskieRadio.pl.

Szczegółowe informacje na temat konkursu znaleźć można na stronie Centrum Edukacji Obywatelskiej.

stopka strony