News -

Operacja dehejtyzacja

Fundacja Dzieci Niczyje zaprasza do udziału w konkursie, którego celem jest zaangażowanie uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych do przeciwdziałania mowie nienawiści w internecie.


Konkurs ma zachęcić młodych ludzi do inicjowania w internecie działań, które w krytyczny sposób poruszają temat hejterstwa. Działania te mogą być realizowane w różnorodnej formie m.in. bloga, vloga czy fanpage'a na Facebooku. Uczestnicy przedsięwzięcia mogą także nakręcić film, stworzyć animację lub przygotować teledysk. Jury będzie oceniać m.in. kreatywność, dostosowanie formy do przekazu oraz zasięg oddziaływania podjętych inicjatyw.

Laureaci konkursu mogą liczyć na atrakcyjne nagrody. Wyróżnionych zostanie 6 najlepszych działań, po 3 z każdej z dwóch kategorii: gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne. Zdobywcy pierwszego i drugiego miejsca otrzymają tablety multimedialne. Za zajęcie trzeciej lokaty uczestnicy zostaną nagrodzeni wysokiej klasy słuchawkami. Fundatorem nagród głównych jest Orange Polska.

Konkursu „Operacja dehejtyzacja” został objęty honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji. Inicjatywa jest częścią projektu „Internet bez nienawiści”, realizowanego ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego z Funduszy EOG.

Formularze zgłoszeniowe można nadsyłać do 31 stycznia 2015 r.

Dodatkowe informacje na stronie:
http://numanuma.pl/o-konkursie.html

stopka strony