News -

Pampeluna czeka na młodych wizjonerów

Wystartował ogólnoświatowy konkurs dla 15- i 16-latków pod hasłem „Zmiana kształtu dzisiejszego świata: wyzwania, szanse, marzenia”. Wygra drużyna, która wymyśli i zaprezentuje najciekawszy projekt zmian.


Wystartował ogólnoświatowy konkurs dla młodzieży pod hasłem „Zmiana kształtu dzisiejszego świata: wyzwania, szanse, marzenia”. Wygra drużyna, która wymyśli i zaprezentuje najciekawszy projekt zmian.

W konkursie mogą brać zespoły złożone z 3-5 uczniów dwóch ostatnich klas szkoły ponadgimnazjalnej. Projekty dotyczyć mogą takich dziedzin, jak ekonomia, historia, filozofia, prawo lub nauki ścisłe. Udział . Rejestracja drużyn trwa do 15 września 2013 r.

Konkurs jest dwuetapowy. Pierwsze zadanie polega na napisaniu eseju w jęz. angielskim (1000-2000 słów), opisującego i wyjaśniającego pomysły zespołu. Autorzy 25 najciekawszych idei otrzymają zaproszenie do udziału w etapie finałowym. Wyniki znane będą 18 października.

Finał konkursu odbędzie się na Uniwersytecie Navarry w Pampelunie (Hiszpania) w dniach 13 i 14 listopada 2013 r. Zadaniem uczestników będzie przedstawienie prezentacji w programie Power Point. Zwycięska drużyna otrzyma nagrodę w wysokości 3000 euro - pieniądze muszą być wykorzystane na realizację przedstawionego projektu.

Wskazówki i porady znaleźć można na stronie http://goo.gl/s3OWx

Przedstawicielem Uniwersytetu Nawarry w Polsce jest dr Paweł Błażewicz - pblaz9@gmail.com

Więcej informacji o konkursie na stronie:
https://drive.google.com/folderview?id=0BxNKZacN3J2vNjFqSkg2MzI1c28&usp=sharing
stopka strony