News -

PEACEapp - konkurs dla programistów

Sojusz Cywilizacji ONZ oraz Program na rzecz Rozwoju ONZ – we współpracy z Build Up – ogłosiły konkurs, którego celem jest wyróżnienie najciekawszych gier i aplikacji związanych z dialogiem międzykulturowym I zarządzaniem konfliktami.


Sojusz Cywilizacji Narodów Zjednoczonych oraz Program na rzecz Rozwoju ONZ – we współpracy z Build Up – ogłosiły konkurs, którego celem jest wyróżnienie najciekawszych gier i aplikacji związanych z dialogiem międzykulturowym i zarządzaniem konfliktami.

Udział w przedsięwzięciu to wyjątkowa szansa dla autorów aplikacji i działaczy na rzecz pokoju z całego świata do zaprezentowania swoich osiągnięć lub projektów oraz zaangażowania się w rozwiązanie kwestii kluczowych dla budowy pokoju na świecie.

Do konkursu zgłaszać można:
- gry komputerowe i aplikacje stworzone (projektowane) specjalnie na konkurs;
- gry opracowane wcześniej;
- gry opracowane wcześniej, ale twórczo dostosowane do wymogów konkursu.

Nagrodzone zostaną trzy gotowe projekty oraz dwa w fazie rozwoju (opracowywania). Autorzy tych pierwszych dostaną po 5 tys. dolarów, autorzy tych drugich – będą mogli skorzystać z darmowych porad specjalistów. Przedstawiciele wszystkich wyróżnionych zespołów otrzymają też zaproszenia na konferencję Build Peace, która odbędzie się w kwietniu 2015 r. na Cyprze.

Termin nadsyłania prac mija 15 października.

Więcej informacji na stronie Sojuszu Cywilizacji Narodów Zjednoczonych.
stopka strony