News -

Poczuj się jak europoseł!

Chcesz sprawdzić, kto w Parlamencie Europejskim reprezentuje Twoje poglądy? Wejdź na stronę MyVote2014.eu i odpowiedz na piętnaście pytań. Wynik może Cię zaskoczyć!
MyVote2014 to jeden z elementów kampanii na rzecz zwiększenia frekwencji w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego. Na internautów w wieku od 18 do 35 lat czeka test złożony z 15 pytań, dotyczących najważniejszych kwestii rozpatrywanych przez europosłów w ciągu ostatnich czterech lat.

Zadanie jest proste – wystarczy nacisnąć przycisk „tak”, „nie” lub wstrzymać się od głosu. Do każdego pytania przygotowano wyjaśnienia oraz statystyki. Po zakończeniu testu pojawi się odpowiedź, którzy europosłowie, partie polityczne lub ugrupowania w PE podejmują decyzje najbardziej zbliżone do naszych.

Strona dostępna jest w języku polskim, angielskim, niemieckim, francuskim, włoskim i hiszpańskim. Uruchomiono ją z inicjatywy organizacji VoteWatch, monitorującej wyniki wyborów do PE oraz League of Young Voters, ruchu na rzecz frekwencji wśród młodych ludzi, działającego w ramach Europejskiego Forum Młodzieży.

Strona działa pod adresem:
http://myvote2014.eu
stopka strony