News -

Poczuj się jak Szekspir

Biuro British Council zaprasza uczniów z całej Polski do udziału w konkursie “Współcześni Romeo i Julia”. Zadanie? Opowiedzieć na nowo historię ich miłości.


Tytułowi bohaterowie dramatu Szekspira „Romeo i Julia”, kochankowie wszechczasów pochodzący ze zwaśnionych rodzin, uciekają z domu i ... kupują tani lot na Majorkę, gdzie zaszywają się na całe lato, a fotki z wakacji wrzucają na Instagram! Coś się nie zgadza? Czy losy Romeo i Julii mogły potoczyć się inaczej? Czy w dzisiejszych czasach taka historia mogłaby się wydarzyć?

To właśnie uwspółcześnienie historii tytułowych bohaterów dramatu “Romeo i Julia” i opracowanie alternatywnego zakończenia opowieści jest zadaniem w konkursie organizowanym przez British Council.

Uczestnicy – uczniowie klas gimnazjalnych i licealnych – będą posługiwać się kartami z grafikami przedstawiającymi wybrane fragmenty sztuki. Karty te można układać w dowolnej kolejności, kreatywnie wklejać postacie bohaterów dramatu, dorysowywać własne elementy i dopisywać autorskie dialogi odzwierciedlające ich własne doświadczenia.

Finalne dzieło będące wynikiem pracy w grupie należy sfotografować i przesłać do British Council razem z formularzem zgłoszeniowym do 31 marca 2016 r.

Grupy szkolne, które zwyciężą w konkursie, otrzymają zaproszenie na całodniowe warsztaty językowo-kulturowe „Brit Up” prowadzone po angielsku przez ekspertów British Council.

Konkurs jest częścią globalnego programu Shakespeare Lives organizowanego przez British Council, którego celem jest uczczenie 400. rocznicy śmierci Williama Szekspira. Partnerem konkursu jest Wydawnictwo Pedagogiczne OPERON. 

Więcej informacji na stronie British Council.