News -

Podejmij wyzwanie i zawalcz o wyjazd do Brukseli! Ruszyła II edycja konkursu "Europa Regionów"

Marzy Ci się wizyta w Brukseli? Masz coś do powiedzenia na temat integracji europejskiej i przyszłości UE? Podejmij wyzwanie i weź udział w II edycji konkursu "Europa Regionów". Laureaci złożą wizytę w Brukseli! Konkurs skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa kujawsko-pomorskiego. Prace konkursowe do pierwszego etapu konkursu przyjmowane są do 10 stycznia 2013 r.


W konkursie przewidziano dwa etapy rywalizacji. Pierwszy etap będzie polegał na przygotowaniu pracy pisemnej na jeden z następujących tematów:
  1. Szanse i zagrożenia integracji państw kaukaskich ze strukturami euroatlantyckimi;
  2. Szybkie wstąpienie Polski do strefy euro – ryzyko czy nowe możliwości?;
  3. Najważniejsze wyzwania zjednoczonej Europy w perspektywie najbliższych 10 lat;
  4. Unia Polityczna jako skuteczny sposób na walkę z kryzysem w Europie.
Prace powinny zostać napisane zgodnie z wytycznymi przedstawionymi w regulaminie i wysłane na adres I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu do 10 stycznia 2013 r. Autorzy najlepszych prac zostaną zaproszeni do uroczystego finału konkursu, który odbędzie się 1 lutego 2013 r. Finaliści będą rywalizowali o zwycięstwo wygłaszając orację na jeden spośród 23 trzech tematów przedstawionych w regulaminie. Trzech laureatów w nagrodę pojedzie do Brukseli, gdzie będą mieli okazję zwiedzić m.in. Parlament Europejski. Wycieczkę zorganizuje Biuro Poselskie Tadeusza Zwiefki. Szczegółowe informacje znajdują się w REGULAMINIE KONKURSU "EUROPA REGIONÓW" (w załączniku). Organizatorzy:
  I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu
  Centrum Europejskie im. Roberta Schumana przy Wyższej Szkole Gospodarki (www.ce.wsg.byd.pl)
stopka strony