News -

Pokaż, co daje ci Europa

Z okazji Europejskiego Roku Obywatelstwa sieć Eurodesk ogłasza konkurs Right2Move na najciekawszy plakat dotyczący korzyści płynących z mobilności.
Swoje prace nadsyłać mogą byli lub aktualni beneficjenci europejskich programów mobilnościowych - m.in. Erasmusa, Młodzieży w działaniu czy Leonardo da Vinci – z krajów, w których działają biura Eurodesku. Konkurs przeznaczony jest dla osób w wieku od 18 do 30 lat.

Plakat powinien odpowiadać na pytanie „W jaki sposób prawo do swobodnego poruszania się po Unii wpłynęło na to, jak czujesz się jako obywatel Europy?”. Każdy uczestnik może zgłosić tylko jedną pracę – należy ją opublikować na tablicy sieci Eurodesk na Facebooku (www.facebook.com/Eurodesk) do 13 kwietnia 2013 r.

Dziesięć najlepszych propozycji wskażą internauci – głosowanie potrwa do 28 kwietnia. Spośród wyróżnionych trójkę zwycięzców wybierze specjalne jury – laureaci wyjadą na trzydniową wycieczkę do Brukseli, by uczestniczyć w Yo! Fest, organizowanym w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży (ETM) w maju 2013 r.

Prace wybrane przez internautów zostaną również wydrukowane i zaprezentowane podczas wydarzeń związanych z ETM organizowanych na placu przez Parlamentem Europejskim.

Konkurs Right2Move to część kampanii organizowanej przez Eurodesk z okazji Europejskiego Roku Obywatelstwa, która ma uświadomić młodym ludziom wymierne korzyści, wynikające z obywatelstwa UE – np. prawo do podróżowania i osiedlania się w granicach Wspólnoty.

Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć na stronie:
http://offerpop.com/Contest.psp?c=318120&u=1182643&a=448952861833126&p=121363997890058&rest=0&v=Rules
stopka strony