News -

Postaw transport na nogi

Niewiele ponad dwa miesiące zostały do Europejskiego Tygodnia Mobilności. Od 16 do 22 września miasta z całej Europy wezmą udział w wielkiej kampanii na rzecz zrównoważonego transportu.
Europejski Tydzień Mobilności to cykl imprez, które mają przekonać obywateli UE do korzystania z komunikacji publicznej, rowerów lub własnych nóg – a jednocześnie skłonić europejskie miasta do promowania wspomnianych rodzajów transportu i inwestowania w nową, niezbędną infrastrukturę. Tydzień Mobilności to okazja dla lokalnych władz, by wziąć udział w największym wydarzeniu związanym ze zrównoważoną mobilnością.

Najważniejszym celem inicjatywy jest uświadomienie obywatelom konieczności przeciwdziałania skutkom rosnącego natężenia ruchu w miastach. Chodzi nie tylko o kwestię walki z zanieczyszczaniem atmosfery lub hałasem, ale również o poprawę jakości życia w miastach. Do udziału w wydarzeniach związanych z Europejskim Tygodniem Mobilności zachęcani są szczególnie młodzi ludzie.

Lokalne władze, chcące wziąć udział w inicjatywie, mogą się rejestrować na stronie www.mobilityweek.eu

Miasta o największych osiągnięciach w dziedzinie zrównoważonego transportu dostaną nagrody. Szczegóły na stronie www.mobilityweek.eu.
stopka strony