News -

Program Stypendialny Pasjopolis

W toruńskich, poznańskich, tczewskich, łódzkich i zielonogórskich szkołach średnich wystartowała V edycja programu dla uczniów, którzy chcą rozwijać swoje pasje.


O stypendia mogą ubiegać się wszyscy uczniowie szkół ponadgimnazjalnych ze wspomnianych miast. Organizatorzy szukają młodych, inteligentnych pasjonatów, niepokornych indywidualistów i cichych geniuszy, którzy często nie mieszczą się w stereotypowym wyobrażeniu o wzorowym uczniu. By mieć szansę na zdobycie wsparcia, wystarczy wypełnić wniosek. Nie trzeba do niego dołączać rekomendacji szkoły i świadectw. 

Zgłoszenia oceni Komisja Stypendialna, biorąc pod uwagę pasje, zainteresowania pozaszkolne oraz kreatywność ucznia. W sumie przyznanych zostanie 18 stypendiów w wysokości 300 zł oraz 18 stypendiów w wysokości 200 zł o łącznej wartości 81 tys. zł w dziedzinach nauk ścisłych i humanistycznych. Lista laureatów zostanie ogłoszona w październiku 2015 r.

Konkurs organizowany jest już od 5 lat przez Fundację Dobra Sieć oraz Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. Do tej pory udało się wesprzeć ponad 60 osób w rozwoju ich pasji.
    
Nabór wniosków zakończy się 30 września br.

Dodatkowe informacje na stronie konkursu oraz na Facebooku.

 

stopka strony