News -

Eurodesk Awards 2020: mamy zwycięstwo!

Nic dwa razy się nie zdarza... A jednak! Po raz drugi projekt koordynowany przez Stowarzyszenie Europe4Youth z Krakowa wygrał w międzynarodowym konkursie Eurodesk Awards!


Nagrody Eurodesk Awards przyznawane są od 2011 r. Ich misją jest docenienie zrzeszonych w sieci organizacji, które tworzą niebanalne, innowacyjne i potrzebne młodzieży projekty. Konkurs z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W 2020 r. do do konkursu zgłoszono 50 projektów z 15 krajów. W 3 kategoriach nagrody przyznaje międzynarodowe jury, w którego składzie znajdą się m.in. przedstawiciele Komisji Europejskiej i Erasmus Student Network. Czwarty projekt wybierają członkowie sieci Eurodesk.

W kategorii Najbardziej inspirujący projekt zwyciężył projekt z Polski: Eurodesk Tour, zrealizowany przez cztery regionalne punkty informacyjne: z Krakowa (Europe4Youth), Mińska Mazowieckiego (Fundacja Rozwoju Międzykulturowego EBU), Lublina (Fundacja Sempre a Frente) i Rzeszowa (Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie). Przypomnijmy w zeszłym roku nagroda również trafiła do Eurodeskowców z Polski. W kategorii Promocja mobilności zwyciężył projekt Eurodesk Garden, zrealizowany przez Stowarzysznie Europe4Youth i Fundację EBU.

W pozostałych dwóch kategoriach za najbardziej włączający i najbardziej kreatywny projekt informacyjny -   wygrały organizacje z Włoch i Chorwacji. W głosowaniu sieci wygrał projekt organizacji z Francji. Wśród projektów wyróżnionych znalazł się jeszcze jeden projekt z Polski Boost your future, zrealizowany przez  Fundację Sempre a Frente.

Celem Eurodesk Tour było zachęcenie młodzieży z 4 polskich miast do wyjazdu na staże, studia i wymiany europejskie. Każdy z czterech punktów przygotował inne aktywności:
- w Krakowie było to "Śniadanie z Eurodeskiem",  które było okazją do zasięgnięcia informacji o wymianach młodzieżowych, projektach lokalnych, wolontariacie, a także stażach i praktykach,
- w Mińsku Mazowieckim
"Garden Party", podczas którego można było dowiedzieć się wszystkiego o wolontariacie i polityce młodzieżowej,
- w Lublinie
"Międzynarodowa Gra Miejska" o możliwościach europejskich dla młodzieży,
- w Rzeszowie
"Intercultural Chill", spotkanie, podczas którego eksperci udzielali informacji o studiach i pracy za granicą.

Projekt Eurodesk Tour został zrealizowany w ramach Eurodeskowego Konkursu Grantowego (EKG), przeznaczonego  wyłącznie dla organizacji należących do sieci Eurodesk Polska. Krótki film nakręcony w czasie projektu można obejrzeć na naszej stronie.

Więcej informacji na oficjalnej stronie konkursu Eurodesk Awards.

#eurodeskawards    #sempreafrente    #europe4youth    #informacjamlodziezowa    #projekt    #eurodesk    #ekg

stopka strony