Przed nami Międzynarodowy Dzień Wolontariusza!

W związku z przypadającym na 5 grudnia świętem wolontariuszy zespół Europejskiego Korpusu Solidarności przygotował specjalną stronę internetową, na której każdy może sprawdzić listę wydarzeń organizowanych z tej okazji w różnych częściach Polski i do nich dołączyć. 


5 grudnia to dzień wolontariuszy i organizacji wolontariackich. W wielu krajach na świecie w okolicach tej daty odbywają się setki wydarzeń, których celem jest promowanie idei wolontariatu oraz zachęcanie młodych ludzi do zaangażowania się w działania na rzecz innych. W obchody Międzynarodowego Dnia Wolontariusza od lat włączają się również organizacje z Polski. 

Zespół Europejskiego Korpusu Solidarności stworzył specjalną stronę internetową, na której można znaleźć mapę imprez organizowanych z tej okazji w różnych częściach Polski, dołączyć do nich lub zgłosić własne wydarzenie. 

Na stronie www.5grudnia.eks.org.pl znajdziemy m.in. zaproszenie na V Zachodniopomorskie Forum Wolontariatu, które odbędzie się w Szczecinie, przygotowywaną przez młodych ludzi z Opola Galę Młodzieżowego Wolontariatu czy wolontariacki flashmob, do którego będzie można dołączyć 5 grudnia na Dworcu Centralnym w Warszawie. 

Więcej informacji 

#MiędzynarodowyDzieńWolontariusza    #EuropejskiKorpusSolidarności    #Wolontariat

stopka strony