News -

Retorycznie, merytorycznie i na temat

Jak mówić, aby dotrzeć do swoich słuchaczy? Jak tworzyć przekonujące argumenty nie do zbicia? Jak obnażyć braki w rozumowaniu przeciwnika w debacie? To wszystko wiedzą już uczestnicy VIII Mistrzostw Polski Debat Parlamentarnych, które odbędą się w dniach 23-25 maja.
Imprezę organizuje Fundacja Polska Debatuje, która ma na celu szerzenie idei debat wśród młodych osób. Podstawą funkcjonowania tej instytucji jest przekonanie, że debata jest fundamentem demokracji, a pracę nad nią należy zaczynać u podstaw.

Mistrzostwa odbywają się w stylu brytyjskim – w każdej debacie biorą udział cztery dwuosobowe drużyny, które muszą poprzeć lub przeciwstawić się ogłoszonej tezie. Uczestnicy konkursu będą prezentować swoje umiejętności przez pięć rund eliminacyjnych. Następnie osiem najlepszych drużyn zostanie zakwalifikowanych do półfinałów, z czego cztery dostaną się do finału. Całość będzie sędziowana przez doświadczonych sędziów – m.in. finalistów mistrzostw Polski i świata z lat ubiegłych.

Organizatorzy serdecznie zapraszają do oglądania zmagań. Mistrzostwa odbędą się w dniach od 23 do 25 maja na Uniwersytecie Warszawskim (Krakowskie Przedmieście 26/28).

Więcej informacji na profilu wydarzenia na Facebooku.
stopka strony