News -

Rosną Lasy Erasmusa

Trwa szósta ogólnopolska akcja stowarzyszenia Erasmus Student Network i Lasów Państwowych. Kilkuset studentów — Polaków i Europejczyków, przebywających na wymianie w Polsce — sadzi Lasy Erasmusa.


Trwa szósta ogólnopolska akcja stowarzyszenia Erasmus Student Network i Lasów Państwowych. Kilkuset studentów - Polaków i Europejczyków, przebywających na wymianie w Polsce - sadzi Lasy Erasmusa.

Akcja to element projektu SocialErasmus – w jego ramach zagraniczni studenci podejmują działania społeczne, charytatywne i ekologiczne, które mają wzbogacić ich pobyt w Polsce. Inicjatywa ma też znaczenie symboliczne - umożliwia zagranicznym gościom pozostawienie po sobie trwałego i pożytecznego śladu, który nie zniknie wraz z zakończeniem ich pobytu na stypendium w Polsce.

W ubiegłym roku goszczący w Polsce studenci Erasmusa posadzili ponad 25 tys. drzew na terenie 12 regionalnych nadleśnictw. Większość tegorocznych akcji w lasach już się odbyła. Studenci pracować będą jeszcze: 11 maja w Nadleśnictwie Dojlidy (k. Białegostoku), 16 maja w Nadleśnictwie Babki (k. Poznania) oraz 26 maja w Nadleśnictwie Celestynów k. Warszawy.

Przedsięwzięcie wspiera podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska Aneta Wilmańska — jedna z pierwszych stypendystek programu Erasmus.
stopka strony