News -

Sieć Team Europe w Polsce

Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce przygotowało broszurę przybliżajacą działalność polskiej sieci Team Europe. Tworzą ją akademicy, pracownicy think-tanków oraz organizacji publicznych i pozarządowych zajmujący się tematyką Unii Europejskiej.


Sieć powołana została przez Komisję Europejską i działa obecnie w 11 krajach członkowskich UE. Polski zespół Team Europe to 45 ekspertów – nauczycieli akademickich, pracowników think-tanków oraz organizacji pozarządowych, przedstawicieli zarówno sektora publicznego, jak i prywatnego.

Grupa ekspertów powstała w odpowiedzi na potrzeby obywateli, którzy poszukiwali kompetentnych specjalistów, gotowych do wystąpień podczas konferencji, w audycjach radiowych i telewizyjnych, czy przy okazji debat i wydarzeń naukowych. 

Team Europe jest jedną z trzech, obok Punktów Informacji Europejskiej oraz Centrów Dokumentacji Europejskiej, sieci informacyjnych działających pod szyldem Europe Direct i koordynowanych przez Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

Broszurę można pobrać ze stron Komisji Europejskiej.

stopka strony