News -

Sieć w kieszeni

Ponad 80 proc. Europejczyków w wieku od 16 do 74 lat korzystało w 2016 r. z internetu. Co ciekawe, częściej łączyli się z siecią za pośrednictwem telefonu niż komputera.


Z danych Eurostatu wynika, że aż 79 proc. użytkowników internetu wykorzystuje do surfowania po sieci telefony komórkowe i smartfony. 64 proc. przegląda sieć korzystając z netbooków, 54 proc. - z komputerów stacjonarnych, a 44 proc. - z tabletów.

Wśród krajów, w których kolejność urządzeń jest inna, znajduje się m.in. Polska. W naszym kraju do surfowania po sieci wciąż najczęściej wykorzystuje się laptopy i netbooki. Podobnie jest w Czechach i Estonii oraz na Litwie i Słowacji.

Według statystyk, w ciągu ostatnich 12 miesięcy ponad 70 proc. internautów w UE udostępniło w sieci swoje dane osobowe, wiele z nich podjęło też różne działania, by kontrolować dostęp do tych danych. Prawie połowa respondentów (46 proc.) nie zgodziła się na wykorzystywanie danych do celów reklamowych, a 40 proc. ograniczyło dostęp do swoich profilów lub ich zawartości w serwisach społecznościowych.

Co więcej, 37 proc. użytkowników sieci deklaruje, że czyta regulaminy dotyczące polityki prywatności przed udostępnieniem danych, a 31 proc. ogranicza dostęp do danych umożliwiających lokalizację geograficzną.

Więcej szczegółów na stronie Eurostatu.
 

stopka strony