News -

Stwórz plakat o walce z głodem

Dzieci i młodzież w wieku od 5 do 17 lat mogą wziąć udział w pierwszej edycji konkursu na plakat reklamujący Światowy Dzień Żywności. Jego inicjatorem jest Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa.


Dzieci i młodzież w wieku od 5 do 17 lat mogą wziąć udział w pierwszej edycji konkursu na plakat związany ze Światowym Dniem Żywności. Inicjatorem zabawy jest Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa.

Zadaniem uczestników jest przesłanie zeskanowanych lub sfotografowanych prac związanych z tematem „Współpraca w rolnictwie kluczem do nakarmienia świata”. Nagrody przyznawane będą w trzech kategoriach wiekowych: od 5 do 8 lat, od 9 do 12 lat oraz od 13 do 17 lat.

Plakaty mogą być wykonane dowolną techniką – wszelkimi rodzajami farb, kredek i ołówków, a nawet węglem. Akceptowane będą również prace cyfrowe. Najważniejszym warunkiem jest to, by zgłoszenia były oryginalne i wcześniej niepublikowane, nie mogą też zawierać fotografii uczestnika lub jakichkolwiek informacji personalnych.

Lista zwycięzców zostanie ogłoszona 16 października 2012 r., w Światowym Dniu Żywności. Trzy najlepsze plakaty z każdej kategorii trafią na stronę internetową wydarzenia oraz profil FAO na Facebooku.
Termin nadsyłania prac mija 30 września 2012 r.
Więcej informacji na stronie www.fao.org/getinvolved/wfd-poster-contest/en
stopka strony