News -

Stypendia Google im. Anity Borg

Studentki I roku oraz kobiety zamierzające rozpocząć naukę na uczelniach wyższych w przyszłym roku akademickim mogą starać się o stypendium najważniejszej firmy technologicznej na świecie.


Marzeniem dr Anity Borg (1949-2003) było to, by do 2020 r. kobiety stanowiły połowę absolwentów kierunków informatycznych. W związku z tym, że do osiągnięcia tego celu wciąż jest daleko – firma Google zdecydowała się pomagać młodym kobietom zainteresowanym informatyką i nowymi technologiami w rozpoczęciu karierę w tej dziedzinie.

O stypendium mogą się ubiegać osoby przyjęte na studia w roku akademickim 2015/2016 lub planujące rozpoczęcie studiów licencjackich, magisterskich lub doktoranckich w przyszłym roku, na kierunkach związanych z naukami komputerowymi, inżynierią komputerową lub informatyką. Przy przyznawaniu wsparcia decydujące znaczenie będą miały wyniki w nauce.

Stypendium Google im. Anity Borg wynosi 7 tys. euro (lub równowartość tej kwoty w walucie narodowej). Osoby wyróżnione będą również mogły wziąć udział w wyjątkowym programie rozwoju osobistego.

Zgłoszenia przyjmowane są do 31 grudnia br. na platformie google. Dodatkowe informacje na stronie konkursu oraz w bazie Eurodesku.

stopka strony