News -

Sztuka do napisania

Nagroda w wysokości 2,2 tys. funtów czeka na autora najlepszej radiowej sztuki teatralnej. Konkurs – już po raz 25. – organizują BBC World Service i British Council.


Swoich sił mogą spróbować wszystkie osoby pełnoletnie mieszkające poza Zjednoczonym Królestwem, zarówno amatorzy, jak i uznani twórcy. Zadanie konkursowe polega na napisaniu scenariusza 53-minutowej sztuki radiowej, rozpisanej na maksymalnie sześcioro bohaterów. Pod uwagę będą brane wyłącznie prace, które nie doczekały się jeszcze profesjonalnej produkcji.

Konkurs podzielony jest na dwie kategorie. W pierwszej rywalizować będą osoby, dla których angielski jest językiem podstawowym, w drugiej – osoby, dla których angielski jest językiem drugim. W obu kategoriach główna nagroda wynosi 2200 funtów, laureaci zostaną również zaproszeni do Londynu, by obserwować produkcję napisanych przez nich sztuk.

Organizatorzy wręczą również Nagrodę im. Georgi Makarova - jej zdobywca spędzi w Londynie dwa tygodnie, obserwując m.in. prace studia teatranego radia BBC London.

Przedsięwzięcie współorganizują Commonwealth Writers oraz The Open University.

Szczegółowe informacje na stronie BBC.

stopka strony