News -

T-shirt do walki z przemocą

Zaprojektuj koszulkę, która stanie się elementem światowej kampanii przeciwko przemocy wobec kobiet i dziewcząt, organizowanej przez ONZ. Uwaga! Na zgłoszenie się masz czas tylko do 21 września!


Zaprojektuj koszulkę, która stanie się elementem organizowanej przez ONZ kampanii przeciwko przemocy wobec kobiet i dziewcząt. Uwaga! Na zgłoszenie się masz czas tylko do 21 września!

Rozpoczęta w 2008 roku kampania UniTE to End Violence ma uświadomić, jak wielkim problemem jest przemoc wobec kobiet i dziewcząt. Działania podejmowane w ramach tej inicjatywy powinny skłonić polityków do tego, by poświęcili więcej sił i środków na zapobieganie temu zjawisku.

Zaprojektowana w ramach konkursu koszulka ma pomóc w propagowaniu celów kampanii. Uczestnicy – w wieku od 18 do 25 lat – powinni wykazać się kreatywności i wyobraźnią. Projekt można wykonać w dowolny sposób – może to być obraz, rysunek, zdjęcie lub grafika komputerowa.

Spośród nadesłanych prac regionalne i światowe jury wyłonią piątkę laureatów, która razem ze zdobywcą Nagrody Publiczności wyjedzie do Nowego Jorku odebrać dyplomy i uczestniczyć w obchodach Międzynarodowego Dnia Walki z Przemocą Wobec Kobiet – wydarzenie to odbędzie się 22 listopada w kwaterze głównej ONZ.

Termin nadsyłania prac mija 21 września 2011 r. Szczegółowe informacje nt. formalności zgłoszeniowych znaleźć można na stronie http://unitetshirtcompetition.org/en/participate.

Głosowanie internautów w sprawie Nagrody Publiczności trwać będzie od 21 września do 21 października. Więcej na stronie http://unitetshirtcompetition.org/en/entries/all_regions.
stopka strony