News -

Tak działał Eurodesk w 2021!

Na europejskiej stronie Eurodesku jest już dostępny raport z działalności sieci za rok 2021. A był to naprawdę intensywny rok! 


Raport roczny Eurodesku, przygotowany przez Eurodesk Brussels Link, streszcza działania europejskiej sieci i jej 36 krajowych oddziałów. Poszczególne rozdziały publikacji podsumowują najważniejsze zeszłoroczne inicjatywy: szkolenia zorganizowane dla pracowników młodzieżowych, zawarte partnerstwa, wydarzenia i zrealizowane projekty. A było tego naprawdę sporo! Autorzy raportu relacjonują też m.in. przebieg kampanii Time to Move, podsumowują Europejski Tydzień Młodzieży oraz… snują śmiałe plany na przyszłość (związane np. z rozwojem Europejskiego Portalu Młodzieżowego).

Na kartach publikacji nie zabrakło również podsumowania działalności polskiej sieci Eurodesk, w której też działo się niemało…
 

  • W 2021 Punkty Eurodesk zorganizowały lub uczestniczyły w 735 wydarzeniach - konferencjach, targach, piknikach). 243 z nich odbyło się w formule online. Uczestniczyło w nich ponad 17 500 osób (online - prawie 2300).
  • O mobilności i Eurodesku opowiadali też konsultanci Krajowego Biura, m.in na Ideathonie, organizowanym przez Stowarzyszenie Młodzieży RP.
  • Przeprowadziliśmy aż 235 Eurolekcji (w tym 88 online), które zgromadziły (łącznie) prawie 7000 odbiorców.
  • Wysłaliśmy 15 elektronicznych newsletterów. 5500 – to (po zaokrągleniu) liczba odbiorców jednego wydania.
  • Stronę Eurodesk Polska w minionym roku odwiedziło 252 308 unikalnych użytkowników, wizyt na stronie było 332 557, a odsłon - 665 142.
  • W bazie grantów przybyło nam ponad 100 programów.
  • Konsultanci sieci odpowiedzieli na 3000 pytań i udzielili 500 konsultacji.

A to tylko część naszych działań!

Raport - w języku angielskim - dostępny jest na europejskiej stronie Eurodesku.

#Eurodesk    #AnnualOverview    #Raport    #Podsumowanie

stopka strony