News -

Tańczyć każdy może! - School Dance 2014

Przedszkolaki oraz uczniowie wszystkich typów szkół z całej Polski mogą wziąć udział w międzynarodowym konkursie „School Dance 2014. Tańczyć każdy może!”.
„School Dance” to inicjatywa, która ma za zadanie promować aktywność fizyczną oraz rozwój kompetencji informatycznych wśród dzieci i młodzieży. Ma też popularyzować tradycję i kulturę poszczególnych regionów Słowacji, Czech oraz Polski za pośrednictwem tańca. Dotychczas rywalizacja prowadzona była wyłącznie na Słowacji, ale w tym roku do rozgrywek dołączy również młodzież z Polski i Czech. W naszym kraju głównym partnerem konkursu jest Young Digital Planet.

Zadaniem uczestników jest przygotowanie filmu prezentującego maksymalnie 3-minutowy układ taneczny oraz wykonanie co najmniej jednego materiału interaktywnego (wirtualnego plakatu) przy użyciu np. bezpłatnego narzędzia Glogster (dostępnego na stronie www.glogster.com).

Nadesłane filmy zostaną zamieszczone na stronie internetowej www.schooldance.sk i poddane pod głosowanie internautów. Autorzy filmów z największą liczbą głosów otrzymają zaproszenie do udziału w wielkim finale konkursu, który odbędzie się pod koniec czerwca 2014 r. w Słowackim Teatrze Narodowym. W rywalizacji tej weźmie udział także 7 grup tanecznych wybranych przez profesjonalne jury oraz dwie z dzikimi kartami.

Na zwycięzców rywalizacji czekają atrakcyjne nagrody - wycieczka do Disneylandu w Paryżu oraz kurs tańca z profesjonalnymi instruktorami akademii DANSOVIA.

Formularz zgłoszeniowy dla placówek edukacyjnych zainteresowanych udziałem w „School Dance 2014” znajduje się na stronie:
http://www.schooldance.sk/registracia.html

Dodatkowe informacje:
http://www.schooldance.sk/uvod.html?lang=pl
stopka strony