News -

Time to Move w Polsce - co, gdzie i kiedy?

Warszawa, Bielsko-Biała, Kraków, Inowrocław, Rzeszów, Gdańsk, Koszalin i Białystok – to miasta, w których zaplanowano otwarte dla wszystkich wydarzenia w ramach koordynowanej przez sieć Eurodesk kampanii promującej mobilność młodzieży.


W Warszawie wszyscy zainteresowani mobilnością młodzi ludzie oraz przedstawiciele organizacji i instytucji pracujących z młodzieżą mogą wybrać się na konsultacje z ekspertami Eurodesku. Tematami spotkania organizowanego 30 września będą: nauka, praca i wolontariat za granicą.

Dwa dni później podobne spotkanie w Warszawie poświęcone będzie Akcji 1. programu Erasmus+. Eksperci Eurodesku i Narodowej Agencji mówić będą m.in. o wolontariacie oraz zagranicznych studiach i stażach.

Ciekawie będzie również w innych miastach Polski. W Bielsku-Białej już dziś (28 września) o godz. 14.00 w siedzibie Fundacji Alternatywnych Inicjatyw Edukacyjnych zaplanowano spotkanie informacyjne poświęcone programowi Erasmus+. 29 września mieszkańcy Krakowa mogą wziąć udział w spotkaniu informacyjnym organizowanycm przez Stowarzyszenie Europe4Youth. 1 października w Koszalinie odbędzie się Dzień Otwarty dotyczący m.in. wolontariatu zagranicznego, a w Inowrocławiu 2 października zorganizowane zostaną warszaty „Euro-mobilizacja”. Rzeszów zaprasza na Dni Otwarte między 28.09 a 2.10, a Gdańsk na spotkania dotyczące Erasmusa+.

Od dziś do 4 października potrwa konkurs ogłoszony przez Uniwersytet Medyczny w Białymstoku – zadaniem jego uczestników jest przedstawienie pomysłów na to, w jaki sposób powinny być wydawane unijne pieniądze.

Kampania Time to Move, organizowana w całej Europie przez sieć Eurodesk, potrwa od dziś do 4 października. Włącz się i Ty!

Wszystkie wydarzenia znajdują się na stronie: http://timetomove.info.

stopka strony