News -

Twoja Europa, Twoje Zdanie

Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny po raz czwarty organizuje pokazową sesję dla dzieci pod hasłem ''Twoja Europa, Twoje Zdanie''. Uczniowie szkół ponadpodstawowych z 28 krajów UE będą mogli przyjrzeć się, jak wygląda proces podejmowania decyzji z Komitecie w poszczególnych sprawach.


Europejski Komitet Ekonomiczno-Społeczny (EESC) organizuje pokazową sesję dla dzieci pod hasłem ''Twoja Europa, Twoje Zdanie''. Uczniowie szkół ponadpodstawowych z 28 krajów UE będą mogli przyjrzeć się, jak wygląda proces podejmowania decyzji z Komitecie w poszczególnych sprawach.

W sesji mogą uczestniczyć szkoły, które:
- mają siedzibę w UE;
- mają komputer z dostępem do Internetu oraz skrzynkę pocztową e-mail;
- wybiorą jednego nauczyciela i trzech uczniów (16-17-letnich) władających językiem angielskim lub francuskim.

Spośród szkół, które zgłoszą się do konkursu, EESC wybierze 28 placówek (po jednej z każdego kraju UE), których przedstawiciele pojadą do Brukseli. Tematem przewodnim tegorocznej edycji "Your Europe, Your Say" są wybory do Parlamentu Europejskiego (mottem jest slogan: "act, react, impact").

Pokazowa sesja EESC odbędzie się w siedzibie Komitetu w Brukseli w dniach 26-28 marca 2014 r. Komitet pokrywa koszty dojazdu oraz zakwaterowania uczniów i nauczycieli.

Termin rejestracji szkół: 30 listopada 2013 r.

Więcej informacji na stronie:
www.eesc.europa.eu/?i=portal.en.your-europe-your-say-2014
stopka strony