News -

Tydzień Młodych OECD

Debaty, angażujące dyskusje, spotkania z międzynarodowymi ekspertami - do 24 września potrwa Tydzień Młodych OECD. Wydarzenia można śledzić online.


Tydzień Młodych OECD rozpoczął się w poniedziałek, 20 września i potrwa do piątku, 24 września. Podczas debaty otwarcia z udziałem Mathiasa Cormanna, Sekretarza Generalnego OECD, paneliści rozmawiali o przyszłości młodzieży na rynku pracy i w życiu publicznym oraz wyzwaniach i problemach spowodowanych przez pandemię COVID-19. Badania pokazują, że młodzi mocno odczuli jej skutki. 1,5 miliarda uczniów na całym świecie zostało zamkniętych w domach i zmuszonych do nauki zdalnej. O ponad 26% spadła liczba godzin przepracowanych przez najmłodszych pracowników. W wielu krajach nawet dwukrotnie wzrósł odsetek młodych z problemami ze zdrowiem psychicznym. Tymczasem udział młodych w rynku pracy i życiu publicznym ma kluczowe znaczenie nie tylko dla ich osobistego dobrobytu, ale także dla wzrostu gospodarczego sprzyjającego spójności społecznej. Dla niektórych wpływ kryzysu będzie tymczasowy, ale dla innych może oznaczać zahamowanie kariery i ograniczenie możliwości rozwoju.

Podczas kolejnych dyskusji eksperci zaproszeni przez OECD będą rozmawiać m.in. o kryzysie demokracji, przedsiębiorczości młodych oraz wpływie lokalnych liderów na rozwój i zaangażowanie młodzieży w życie publiczne. 

Wydarzenia można śledzić online. Szczegółowy plan dyskusji, wraz z listą panelistów, dostępny jest na stronach OECD.

 

#OECDyouthweek    #wezudział    #zaangazujsie