News -

Tysiące euro na wolontariat przez internet

Organizacje z Hiszpanii, Polski, Chorwacji i Armenii zwyciężyły w konkursie grantowym „Discover e-volunteering”. Pomysły laureatów mają zmienić świat na lepsze, angażując użytkowników internetu w działalność społeczną.


Discover e-volunteering to konkurs grantowy organizowany przez Fundację Dobra Sieć i Fundację Orange, mający na celu promowanie projektów społecznych realizowanych w internecie.

Zwycięzców tegorocznej edycji konkursu wybrano spośród ponad 110 kandydatów, zgłoszonych przez organizacje pozarządowe z 26 krajów. Laureauci otrzymają po 2000 euro na realizację swoich projektów. W gronie nagrodzonych znalazły się Fundación Hazloposible z Hiszpanii, Fundacja Wchodzę w To z Polski oraz The Association for the Promotion of Quality Education for Youth with Disability z Chorwacji (nagrody jury), a także CityBugs z Armenii (nagroda internautów).

Projekty nagradzane w ramach konkursu "Discover e-volunteering" mają polegać na pomaganiu sobie nawzajem, budowaniu źródeł wiedzy, tworzeniu map społecznych i udostępnianiu innym własnych umiejętności i doświadczenia.

Szczegółowe informacje na temat nagrodzonych przedsięwzięć w załączniku.

 

stopka strony