News -

W Toruniu o zaletach internetu

Już 25 października w Toruniu odbędzie się pierwsza z cyklu konferencji organizowanych w ramach projektu „Upowszechnianie korzystania z internetu i rozwój kompetencji cyfrowych”.
Uczestnicy spotkania, organizowanego przez Fundację Rozwoju Systemu Edukacji - Program eTwinning, dowiedzą się m.in. jak korzystać z internetu w sposób bezpieczny i pożyteczny, jak dzięki niemu nauczyć się języka obcego i nawiązać współpracę ze szkołą z odległego krańca Europy. Warsztaty przeznaczone są dla całego środowiska oświatowego - przede wszystkim nauczycieli, wychowawców i opiekunów zainteresowanych integrowaniem nowoczesnych technologii informacyjnych z zajęciami realizującymi podstawę programową we wszystkich przedmiotach szkolnych i na wszystkich etapach kształcenia. W konferencji mogą również wziąć udział rodzice uczniów i inne osoby chcące rozwinąć swoje kompetencje cyfrowe.

Spotkanie w Toruniu odbędzie się 25 października na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika (ul. Gagarina 13a, godz. 10.00-15.30). Swoim patronatem objęli je marszałek województwa kujawsko-pomorskiego, prezydenta Torunia oraz kujawsko-pomorski kurator oświaty.

Organizator zwraca koszty podróży z innej miejscowości, zapewnia gorący lunch oraz certyfikat potwierdzający udział w szkoleniu.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie:
https://ankiety.frse.org.pl/surveys/built/1167
stopka strony