Warszawa dla początkujących

Warszawa dla początkujących, czyli sensoryczny kurs dla młodych przewodników, to już drugi wybór tekstów do nauki języka polskiego jako obcego opracowany przez Muzeum Warszawy, a wydany przez Wydawnictwo FRSE.


Publikacja stworzona została z myślą o dzieciach i młodzieży z doświadczeniem migracji uczących się języka polskiego jako obcego, ale może być również świetną inspiracją dla młodych Polek i Polaków zainteresowanych historią stolicy. Autorzy opracowania przeszłość i teraźniejszość Warszawy przedstawiają w 6 rozdziałach opowiadających m.in. o kolorach, smakach, dźwiękach i tajemnicach miasta.

Osoby, które wykonają wszystkie zawarte w publikacji ćwiczenia czeka egzamin na przewodnika po Warszawie oraz dyplom ukończenia sensorycznego kursu dla młodych przewodników.

Muzeum Warszawy otrzymało za “Warszawę dla początkujących" deszcz nagród: prestiżowy znak innowacyjności w dziedzinie nauczania języków obcych – European Language Label za rok 2020, wyróżnienie specjalne za najlepszy projekt z lat 2014–2021 oraz nagrodę 20-lecia ELL.

Publikację można pobrać bezpłatnie ze stron FRSE. 

#WarszawaDlaPoczątkujących    #WydawnictwoFRSE

stopka strony