Warsztaty na eurowybory

Nowość w ofercie Eurodesk Polska! Warsztaty „Młodzież ma głos” pokazują sens udziału w najbliższych wyborach do Parlamentu Europejskiego – przystępnie, ciekawie i bez propagandy. Zajęcia prowadzi kilkunastu konsultantów w całej Polsce. Zaproś ich do szkoły!


Mała frekwencja od lat jest bolączką wyborów do Parlamentu Europejskiego, a Polacy przodują w tej mało chlubnej statystyce. W ostatnich eurowyborach głosowało niecałe 24% uprawnionych. Eurodesk postanowił przyłożyć cegiełkę do tego, żeby w majowych wyborach sytuacja się poprawiła. Do dnia wyborów kilkunastu konsultantów Eurodesk Polska będzie prowadzić warsztaty „Młodzież ma głos”.

Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży w wieku 16-19 lat, przeznaczone są więc również dla uczniów, którzy w tym roku nie mogą jeszcze głosować. Dzięki warsztatom poznają działalność Parlamentu Europejskiego i proces decyzyjny w UE. Dyskutują o wartościach europejskich i wpływie Unii na ich codzienne życie. Na koniec zastanawiają się, co Unia może zrobić dla młodzieży, a co… młodzież dla Unii.

Zajęcia prowadzone są w przystępnej formie i atrakcyjnej oprawie – scenariusz opracowała doświadczona trenerka edukacji pozaformalnej, a wszyscy konsultanci Eurodesk Polska przeszli całodniowe szkolenie z prowadzenia zajęć. Ćwiczenia angażują uczniów m.in. poprzez wykorzystanie internetowych platform umożliwiających interakcję przy pomocy telefonów komórkowych. Uczestnicy zajęć głosują, uczestniczą w burzy mózgów, konkurują ze sobą.

Na nudę nie ma więc ani miejsca, ani czasu. Warto się o tym przekonać na własnej skórze, zapraszając konsultanta Eurodesk Polska do poprowadzenia warsztatów. Lista prowadzących znajduje się pod opisem zajęć na stronie: www.eurodesk.pl/mmg

stopka strony