News -

Wesprzyj Piknik Naukowy w Nidzicy

Stypendyści Nidzickiego Funduszu Lokalnego apelują o wsparcie organizacji Pikniku Naukowego, który odbędzie się 7 września 2013 r. w Garncarskiej Wiosce w Kamionce niedaleko Nidzicy.
Głównym celem imprezy jest przekazanie w sposób przystępny i zrozumiały dzieciom oraz młodzieży wiedzy z zakresu nauk ścisłych, a także humanistycznych. - Chcemy pokazać, że nauka wcale nie musi oznaczać siedzenia nad książkami. Może stać się niesamowitą przygodą i zabawą – mówią organizatorzy.

W programie pikniku znalazło się mnóstwo atrakcji naukowych. Przygotowane zostaną stoiska i pokazy dotyczące chemii, fizyki, matematyki, kryminalistyki, robotyki, ratownictwa medycznego, a także języków: angielskiego, rosyjskiego i tureckiego. Na każdym ze stanowisk na uczestników pikniku czekać będą różne konkursy i zagadki. Zaplanowano również prezentację urządzeń, takich jak: Moebius Maglev Train, kołyska Newton'a czy tarcza Newton'a. Swoje prelekcje przedstawią Grzegorz Michałek - ratownik grupy beskidzkiej GOPR - oraz Marcin Konieczny, trener biznesu i triathlonista.

By zrealizować projekt, niezbędne są odpowiednie fundusze - organizatorzy muszą zebrać 10 tys. zł. Wesprzeć inicjatywę może każdy – wystarczy wejść na stronę http://polakpotrafi.pl/projekt/piknik-naukowy-2013 i zrobić przelew.

Stowarzyszenie Nidzicki Fundusz Lokalny jest dobroczynną organizacją, która zarządza funduszami dla poprawy warunków życia mieszkańców powiatu nidzickiego oraz regionu Warmii i Mazur. Stowarzyszenie jest wspierane przez przedsiębiorstwa prywatne i państwowe, instytucje samorządowe, organizacje pozarządowe krajowe i zagraniczne oraz osoby fizyczne.

Więcej informacji na profilu NFL na Facebooku:
www.facebook.com/piknik.naukowy.kamionka
stopka strony